Menu

Solid Tech - Feet of Silence

2023 04 30 Solid Tech Feet of Silence 1

"Conteho „Coup de Théâtre“ („Psiche“ | 2008 | Platinum | 3000140) stojí na silné a dramatické basové lince a jeho typickém hlasu. Pouze na racku se zdál basový základ tak nějak trochu dunivý (připomeňme, že jde o srovnání v kontextu vyladěného systému – pokud byste jej neslyšeli s tou spoustou doplňků, jistě by to byl skvělý zážitek, ale ono se jaksi na lepší až příliš snadno zvyká), ovšem velmi mohutný a sytý. Sort Kones TC bas zkrotily, zlepšila se citelně jeho struktura, ovšem stále trochu zakrýval Conteho vokál. A Feet of Silence, ty posunuly zvuk tak daleko, že se vlastně jeví až zbytečné srovnávat – na první dobrou to byl extrémní rozdíl, jako kdyby to byla úplně jiná nahrávka. Basa je skvostně frázovaná, silná, intenzivní, ani stopy po dunivosti nebo těžkopádnosti, zpěvák udělal krok kupředu a jako kdyby se do toho více opřel, stejně tak jednotliví muzikanti. Zmizela zcela jakási mumlavost jeho projevu, stejně i hrana vyšších poloh doprovodného vokálu a vy tak jen blaženě sedíte a vychutnáváte, posloucháte, vstřebáváte, zdaleka nejsnáze ze všech vyzkoušených konfigurací.


Jak mohou pouhé nožičky ovlivnit zvuk komponentů? Skutečně je všude kolem tolik vibrací a skutečně tedy tak zásadně ovlivňují výsledný projev? Inu, těžko říct, co přesně se mění, protože třeba níže provedená měření pomocí akcelerometru žádné revoluční věci neukazují. Ale jednoduchá praktická zkušenost ukazuje, že to prostě funguje. Jak je ale možné, že trochu až legračně vypadající pružinková konstrukce způsobí o tolik výraznější změny k lepší čistotě, větší dynamice a kdoví čemu všemu i v porovnání s excelentními Sort Kones TC? A jak to, že to všechno nabízí za tak extrémně dobrou cenu? Za živého boha nevíme… Víme jen to, že rozdíl byl extrémní "


KLADY

+ neuvěřitelná cena v kontextu způsobeného rozdílu

+ změna zvuku byla k neuvěření

+ možnost volby dvou tuhostí pružin dle váhy komponentu

+ mechanické zpracování

ZÁPORY

- limitovaná celková nosnost, vhodná spíše pro zdrojové komponenty apod.


zde odkaz : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... of-silence


Cena: 13 090Kč/sadu 4ks
Nakoupíte rovněž v internetovém obchodě : http://www.sotmaudio.cz/

Otevřeno: Po - Ne  dle tel. dohody | TELEFON: +420 777 601 851 | E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Showrooms : Čs. armády 1328, 742 21 Kopřivnice