Menu

Nordost

Kabely, které otevřou plný potenciál jakékoliv sestavy

Působíme jako hlavní dealer pro Českou a Slovenskou republiku s největším počtem předváděcích vzorků.

HISTORIEČASTO KLADENÉ OTÁZKY • RECENZECENÍKFOTOGALERIE

intro nordost

Nordost je výrobcem prémiových audio a video kabelů a dalšího příslušenství pro spotřební elektroniku. Firma si získala jméno v roce 1991, kdy uvedla poprvé své typicky ploché kabely s řešením vodičů na bázi technologií původně určených pro vesmírné lety. Od svého založení Nordost pravidelně posouvá hranice svého oboru ve snaze nabídnout co nejlepší výkon audio elektroniky a přinést to, co se ještě nedávno zdálo jako nedosažitelné.

Během posledních dvou dekád Nordost rozšířil své portfolio ze špičkových kabelů na mnohá další řešení pro domácí poslech; dnes tak v katalogu najdete audio kabely, video kabely, řešení pro napájení a také pro kontrolu vibrací. Kabeláž Nordost přináší do reprodukce tu původní, nezkreslenou jiskru živého vystoupení a to bez ohledu na cenovou úroveň hi-fi zařízení. Nordost do svých výrobků zapracoval mnohá revoluční řešení a vyvinul mnoho vlastních technologií, aby si mohl být jist, že výrobky Nordost přináší tu hodnotu, pro kterou se proslavily. Technologie jako Dual/Micro-Mono Filament, Total Signal Control nebo konektory HOLO:PLUG posouvají Nordost do čela výrobců audio kabelů a i díky nim tvoří Nordost kvalitativní úroveň sám pro sebe.

Každý z nových nápadů pochází ze špičkového týmu vývojářů a návrhářů, kteří pracují v Hollistonu v Massachusetts. Nordost se pyšní tím, že každý z jeho kabelů (včetně prvního HDMI a UHD kabelu vyráběného v USA) je ručně vyroben ve Spojených státech.

Nordost Leif Nordost Norse Nordost Valhalla 2 Nordost Odin 2

Nordost Sort Nordost QRT

Nordost příslušenství

LEIF

Nordost Leif

Nejdostupnější řada Nordost je perfektním příkladem kvalitní kabeláže s přístupnou cenovkou. Kabely Leif využívají vědecky potvrzené postupy a technologie odvozené z vývoje referenčních modelů Valhalla a Odin. Základní principy z těchto technologií pomáhají vytvořit kabely, které nebrzdí dynamiku a nabízí minimální ztráty a realistický přednes i u běžných komponentů a reprosoustav.

Kabely Leif tvoří postříbřené vodiče z bezkyslíkaté mědi, základ proslaveného zvuku Nordost. Vodiče jsou poté ošetřeny inovativním procesem s extrudovaným Teflonem, kde má jeden každý vodič svou vlastní izolaci. Tato technika výjimečně zlepšuje vlastnosti dielektrika a zvyšuje přesnost a rychlost signálu. 

Na tomto základě jsou kabely Leif navženy s pečlivě promyšlenou mechanickou konstrukcí, která udržuje přesné vzdálenosti a rozměry vodičů pro ještě další zlepšení přenosu signálu.

Řada LEIF se skládá z modelů White Lightning, Purple Flare, Blue Heaven a Red Dawn.

View the embedded image gallery online at:
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/nordost#sigProIdb7e4c4dc3f

NORSE 2

Nordost Norse 2

Jak pokračujete vzhůru katalogem Nordost, narazíte na stále lepší a lepší kvalitu výroby, ale také na stále stejné základní principy výroby dobré kabeláže. Řada Norse 2 je druhým patrem v nabídce Nordost a nabízí hloubku, preciznost a nuance dříve slyštené výhradně u živého vystoupení.

Stejně jako kabely Leif, i ty v řadě Norse 2 využívají stříbřených vodičů z bezkyslíkaté mědi s plným jádrem, izolaci Teflonem a mechanicky vyladěnou konstrukci. Norse 2 ale využívá i další technologie a odemyká u sestav jejich plný potenicál.

Po dlouhých letech výzkumu a vývoje dotáhl Nordost k dokonalosti svou proprietární technologii Mono-Filament. Vytváří tím v podstatě dokonalé vzduchové dielektrikum za pomoci omotávání Teflonu v precizních spirálách okolo jednoho každého vodiče ještě předím, než jsou zakryty finální vrstvou Teflonu. Díky minimalizaci kontaktu s vodičem nabízí technologie Mono-Filament zmenšení absorpce dielektrikem a naopak zlepšuje mechanické tlumení a přesnost geometrie.

Kabely Norse 2 jsou také první, které využívají asymetrické zemění, které snižuje šumový práh zlepšením kvality uzemění. Dalším krokem v mechanicky laděné konstrukci je zde laděná délka - díky jejímu dodržování se snižuje mikrofoničnost a taky vysokofrekvenční rezonance.

Řada NORSE 2 se skládá z modelů Heimdall 2, Frey 2 a Tyr 2.

View the embedded image gallery online at:
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/nordost#sigProIdd2e51f07b0

VALHALLA 2

Nordost Valhalla 2

Po svém uvedení v roce 2001 se kabely Valhalla staly referencí v oblasti spotřební elektroniky a vrcholným měřítkem výkonu, stejně jako výtečným úspěchem Nordostu - ale v roce 2013 nadešel čas pro novou referenční sérii. Za všechna ta léta Nordost vyvinul mnohé výrobní techniky a technologické inovace, které jej řadí na špičku oboru, díky čemuž se produkty Nordost dostaly do úrovní do té doby nemožných. Kabely Vahlalla 2 těží ze všech těch let výzkumu a vývoje v jednom každém aspektu své konstrukce.

Ačkoliv zůstává verze 2 věrná designovým ideálům Nordost díky použití stříbřených vodičů s pevným jádrem z bezkyslíkaté mědi, Teflonové izolace a mechanicky laděné konstrukce spolu s asynemtrickým zeměním, posun, který udělala je neuvěřitelný.

Verze 2 využívá technologii Dual Mono-Filament spolu s novými proprietárními konektory HOLO:PLUG, navrženými jakžto nekompromisní přechod mezi kabelem a komponentem. Tato kombinace nabízí dokonalé naplnění firemní filozofie nízké hmotnosti, optimální signálové trasy a dokonalého sladění impedance.

View the embedded image gallery online at:
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/nordost#sigProIdae83cda8de

ODIN 2

Nordost Odin 2

Řada té nejvyšší reference Nordost je kulminací dvou dekád výzkumu a vývoje, úspěchů a posouvá standardy hi-fi audio průmyslu ještě dále. Původní řada Odin převrátila naruby vnímání kvality zvukové reprodukce díky použití v té době nejprogresivnějších a nejnovějších technik, takže dokázala reprodukovat hudbu jako umění právě tak, jak byla zamýšlena. Odin 2 překonává zvukové hranice nastavené jeho předchůdcem a dosahuje kvalit, které nikdy dříve nebyly možné. 

Největší dosavadní úspěch Nordost a to nejlepší, co je v návrhu kabelů k dispozici - Odin 2 nechá zmizet váš aparát a nechá v poslechové místnosti jen posluchače a skutečné živé představení. Řada Supreme Reference posune zvuk všech high-end systémů a dovolí posluchači vnímát právě TEN zvuk, který hledal.

Po více než čtvrt století nastavoval Nordost standardy v domácí reprodukci zvuku - nejprve plochými kabely, poté řadou Valhalla, která se udržela jako audiofilský standard po více než deset let a nakonec Nordost šokoval celé odvětví kvalitou kabelů Odin. Od roku 2008 Odin odpovídá pozici toho, po němž se jmenuje. Jediným cílem této řady je dokonalá reprodukce zvuku. Během dalších let se ale vyvinula jak technologie, tak se posunuly nároky firmy Nordost.

Dnes, po letech intenzivního vývoje a sbírání zkušeností napříč celým oborem lze říct, že Odin 2 jsou nejlepší kabely, které si můžete koupit. Otevírají přístup ke každému aspektu živé reprodukce - k delikátním nuancím, výbušným crescendům, okamžitým reakcím na staccata a také k dokonalému souladu časování a pozice not samotných. Kabely Odin 2 nemají konkurenci. Jejich zvuk musíte slyšet, abyste mu uvěřili - Odin 2 nenastavuje standardy, on je zcela mimo všechna měřítka.

View the embedded image gallery online at:
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/nordost#sigProId270673655e

SORT SYSTEM

Nordost Sort System

Kontrola vibrací - to je podstata, z níž vznikl Nordost Sort System. Vibrace jsou často přehlíženým, ale o to důležitějším faktorem v oboru věrné reprodukce zvuku. Nordost Sort System nechává komponenty rezonovat na jejich přirozené frekvenci a zabraňuje průniku škodlivých vibrací z venku. 

Není v oboru žádným tajemstvím, že vibrac jsou to, co může drasticky ovlivnit a zhoršit kvalitu reprodukce zvuku. Jednou z cest k jejich potlačení je použití izolačních prvků - Nordost jde ale jinou cestou. Věří, že ta nejškodlivější energie nepřichází do přístrojů zvenku, ale generují ji uvnitř samotné obvody a napájecí zdroje, podobně jako měniče a výhybky v reprosoustavách. Nordost Sort Kone a Sort Füt jsou ideálním řešení takových problémů - nabízí výstupní bod, kterým nežádoucí vibrace mohou opustit komponent či reprosoustavu, zatímco obě řešení také poskytují plné odstínění od okolních vibrací, aby nepronikly k citlivým obvodům a komponentům.

Sort Lift pak řeší jinou formu nežádoucích vibrací - jde o extrémně efektivní a unikátní podložku pod kabely. Zatímco ostatní podložky na kabely v oboru jen zvednou kabel ze země, Sort Lift navíc nabízí patentované řešení odpružení, které minimalizuje kontakt s kabelem a zachovává pouze jeho přirozenou rezonanci. Navíc Sort Lift poskytují kompletní ochranu před průnikem nežádoucích elektrických nábojů z podložky do kabelu. 

Použití jednoho každého elementu z Nordost Sort System posune reprodukci dál směrem k přirozenosti, živosti a uvěřitelnosti. 

SORT KONE

Sort Kone jsou mechanicky laděné prvky, podložky pod komponenty se sofistikovaným návrhem. 

Většina podstavců a podložek slouží jako izolační, ale to je kompletní nepochopení podstaty problému. Jde o to, abyste ze zařízení odvedli škodlivé vibrace jejich transofmátorů, obvodů a napájecích zdrojů, protože to jsou vibrace ovlivňující křehký nízkoúrovňový signál vnášením chyb časování a zkreslení. 

Sort Kone dopřejí reprodukci "černější" pozadí. S tím přichází lepší zaostření, přirozenější barvy nástrojů, hloubka, transparentnost a dynamika. Poslouchat vaši sestavu bude zábavnější.

Kontrukce je ze tří částí a špičkových materiálů. Lze je použít po třech, čtyřech, ale i ve větších počtech. Díky výšce 56 mm se zbavíte měkkých nožek dodávaných s přístroji. 

K dispozici jsou čtyři modely v různých kombinacích materiálů pro oddělovací kuličku a základnu: AS (ocel + hliník), AC (keramika + hliník), BC (keramika + bronz) a TC (keramika + titan).

SORT LIFT

Podložky pod kabely Sort Lift jsou v balení po dvou a nabízí systém těžké izolační základny a čtveřice odpružených prvků, které přidrží kabely na vhodném místě. Pružinky jsou ze slitiny titanu a izolované vrstvou Teflonu. 

Podložky jsou zamýšleny pro použití zhruba každého 0,5 m tak, aby kabel nepřišel do kontaktu s podlahou. 

SORT FÜT

Nožky k reprosoustavám a stolkům Sort Füt jsou mechanicky laděné a propracované tak, aby zlepšily výkon celé sestavy. 

Nedílným vedlejším produktem komponentů a reprosoustav v provozu je energie, která přechází ve vibrace. Proprietární konstrukce nožek ze čtyř členů eliminuje tyto nechtěné vibrace tím, že pro ně poskytuje přímý svod do podlahy. Výsledkem je nižší intermodulační zkreslení a lepší prokreslení hudebních informací. 

Konstrukce je z kombinace hliníku a bronzu, osazená trojicí keramických kuliček. Minimální výšku 69 mm lze upravit tak, aby se dokonale vyrovnala výška reprosoustav. V balení čtyř kusů najdete i laserovou vodováhu a další precizní příslušenství. 

View the embedded image gallery online at:
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/nordost#sigProId7920dddd78

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nordost příslušenství

Firma Nordost nabízí také příslušenství pro udržení vysokého výkonu vašeho systému - roztok ECO 3X pomáhá zbavovat se pozvolna se kumulující statické elektřiny, která zvolna ukrajuje dynamiku, barvy i prostor reprodukce. Roztok lze aplikovat nejen na kabely, ale na komponenty, obrazovky, nábytek a hlavně na optická média. 

Skladby na testovacím disku Nordost vám pak pomohou správně rozmístit reprosoustavy, integrovat subwoofer i ujistit se o tom, že zvuk je stále dobrý. 

View the embedded image gallery online at:
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/nordost#sigProId7620ee173f

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

NORDOST: Doporučujeme jako první zakoupit kvalitní napájecí kabel, protože ten je v celé sestavě nejdůležitější. Náš Blue Heaven je dobrým místem, odkud začít. Nicméně ucítíte obrovské zlepšení ve chvíli, kdy přejdete na sérii Norse 2 nebo dokonce na naši Reference sérii.

NORDOST: Ano, kabely Nordost jsou směrové. Platí to zejména pro single-ended propojovací kabely (RCA), protože je tam stínění napojeno pouze na straně zdroje nebo výstupu. 

NORDOST: Směrové šipky ukazují vždy směrem od zdroje. Například od CD přehrávače k zesilovači, takže šipky by vždy měly směrovat k předzesilovači nebo koncovému zesilovači. Na reprokabelu pak samozřejmě směrem k reprosoustavám.

NORDOST: Když kabely vyrobíte, nemají žádnou směrovost. Nicméně když se rozehrávají, směrovost získávají. Přestože je signál v kabelu vlastně měníčím se proudem, malé nečistoty ve vodičích působí jako diody a časem způsobují, že tok signálu je vždy snazší jedním směrem. Tento efekt má své jméno - "kvantové tunelování". Vědci jej znají již více než 25 let. Bez ohledu na čistotu použitého kovu je ve vodičích vždy přítomný onen diodový efekt.

NORDOST: Normálně doporučujeme alespoň 168 hodin (týden). Nicméně třeba naše referenční kabely vyžadují alespoň 336 hodin...

NORDOST: Nejlepším způsobem jak rozehrát kabely je nechat je zaběhnout na přístroji Nordost VIDAR u autorizovaného prodejce. Většina prodejců to zařídí za malý poplatek a mnoho jich tuto službu nabízí, když si od nich kabely kupujete. Je to jen další dobrý důvod, proč nakupovat u autorizovaných dealerů Nordost.

NORDOST: Ne, bohužel tuto službu továrně neposkytujeme kvůli množství práce nutné logistice.

NORDOST: V kabelech se během rozehrávání dějí podstatné změny. Jakýkoliv plyn, který byl zachycen mezi izolací a vodiči během výroby se vypaří. Navíc se dielektrikum nabíjí. Diodový efekt bude po 168 hodinách zřetelnější. Během této doby získává kabel směrovost.

NORDOST: Pokud nebyl kabel používán déle než měsíc, jistě bude lepší jej rozehrát přes VIDAR. Je dobý nápad donést kabely zpět k místnímu prodejci každý rok a nechat je znovu rozehrát.

NORDOST: VIDAR je navržen tak, aby posílal skrze kabely širokopásmový signál s měnící se amplitudou. Při normálním používání neprojde skrze kabely jako jsou ty u gramofonů nebo zdrojů signálu, nikdy žádný silný signál. To znamená, že může trvat velmi dlouho, než se rozehrají. VIDAR tento proces urychluje kombinováním frekvencí, které kabelem projdou. Výsledky při použití VIDAR budou vždy lepší, než jakákoliv jiná technika.

NORDOST: Nelepší způsob jak vyčistit své kabely je měkká utěrka pro vnější obal. Poté vezmete čistou utěrku nebo papírový ručník a nastříkáte kabel sprejem ECO3X, posléze postřik setřete. To zabrání kumulaci statické elektřiny na kabelu a zlepší zvuk.

NORDOST: Ne, nikdy nepoužívejte ECO3X na konektory. Není to čistič kontaktů a nechá na konektorech stopy.

NORDOST: Doporučujeme jakýkoliv kvalitní čistič kontaktů. Craig Pro Gold nebo Deoxit jsou velmi dobré.

NORDOST: Ano, všechny propojovací kabely Nordost jsou stíněné.

NORDOST: Je běžnou praxí v našem oboru, že se udávaná impedance kabelu liší až o +/- 15% a přesto jsou kabely stále označovány jako 75 Ohmové nebo 110 Ohmové. Naše kabely jsou v toleranci pouhého 1% od korektní udávané impdance 75 nebo 110 Ohm pro AES / EBU. Všechny digitální kabely Nordost používají technologii Micro nebo Dual-Mono Filament pro odstranění chyb časování a jitteru. Výsledkem je výjimečný přednes jaký slyšíte.

NORDOST: Správným zakončením 75 ohmového kabelu je vždy BNC konektor kvůli svým mechanickým vlastnostem pro středový vodič a vnější izolaci. Nelze změnit fyzikální zákony. Došli jsme k tomu, že použití 75 ohmového BNC zakončení a jeho redukce na RCA konektor fungují zvukově lépe. Znamená to i to, že kabel lze použít i pro aplikaci s externími hodinami, které typicky používají právě BNC konektory.

NORDOST: Ano, umožňujeme u našich kabelů předělání konektorů. Nejlépe to zařídít přes naši síť autorizovaný prodejců kdekoliv na světě a oni pak zařídí zaslání kabelu do továrny pro úpravu koncovek.

NORDOST: Bohužel ne, kvůli komplexní struktuře kabely a faktu, že je mechanicky laděný, není možné změnit koncovky.

NORDOST: Ne. Bohužel protože je většina kabelů Nordost mechanicky laděná, úprava délky kabelu zničí jejich výkon. Pokud vyžadujete kratší kabely, doporučujeme navštívit autorizovaného prodejce Nordost a domluvit s ním dle jeho možností odkoupení delšího kabelu a dodávku požadované délky.

NORDOST: Tyto propojky jsou navrženy, aby nahradily propojovací kovové pásky, které se běžně používají u bi-wire terminálů. Jsou mechanicky laděné a dramaticky zlepšují zvuk.

NORDOST: Ano, bi-wire propojky lze použít jako redukce z banánků Z-Plug na lopatky bez ztráty kvality.

NORDOST: Kabel Blue Heaven je jediný HDMI kabel vyráběný na území USA. Má certifikaci DPL pro vysoký výkon. Je to jediný HDMI kabel využívající technologii Micro Mono-Filament a zvláštní geometrii vodiče ke zkrácení signálových drah.

NORDOST: Ano, do délky 10 metrů je Blue Heaven odpovídající standardu 1.4

NORDOST: Aktuálně Nordost nabízí maximálně 10 m dlouhé kabely. Přestože kabely budou fungovat i na delší vzdálenost, aby bylo vyhověno striktním standardům certifikace DPL, nenabízí Nordost větší délku.

NORDOST: Pokud používáte korektně navržený symetrický design jakéhokoliv výrobce, pak budou XLR mezi přístroji jedné značky znít lépe. Pokud ale využíváte symetrické komponenty různých výrobů, výsledky se mohou lišit. V některých případech totiž nemusí být výrobek plně symetrický. Je tu také možnost, že nejlépe budou znít RCA. Nakonec je to ale vždy odvislé od konkrétního systému.

NORDOST: Napříč všemi našimi řadami doporučujeme nejčastěji banánky Z-Plug. Nordost používá tyto konektory dlouhá léta kvůli jejich malé hmotě a konstrukci z beryliové mědi. Na refrenčních kabelech Valhalla 2 doporučujeme zlacené HOLO:PLUG, vidličky z bezkyslíkaté mědi s mechanickým laděním pro dokonalý výkon.

NORDOST: Všechny kabely Nordost, všechno antivibrační příslušenství a všechny QRT produkty jsou vyráběny v Hollistonu, Massachusetts, USA. Nordost je rozhodnutý vyrábět všechny své produkty v USA.

NORDOST: Při nákupu od autorizovaného prodejce si můžete být jisti, že kupujete originální výrobek Nordost a že tento nebyl ani upravený třetí stranou. Máte tu také možnost kabely vyzkoušet a porovnat či dostat kvalifikovanou radu.

NORDOST: Většina autorizovaných prodejců vlastní demonstrační vzorky, takže si můžete kabely půjčit a vyzkoušet.

NORDOST: Reproduktorové kabely Nordost jsou ploché, protože výrobní metoda s extrudovaným FEP umožňuje rozmístění vodičů s vysokou precizností. Tato precizní geometrie umožňuje dosažení velmi nízké kapacity a indukčnosti - čísel, která znamenají výtečnou zvukovou charakteristiku.

NORDOST: Technologie Micro Mono-Filament je proprietární metoda výroby kabelů s minimalizací vlivu izolace na vodiče. Obtáčením jediné FEP izolace v precizních spirálách okolo každého vodiče před finálním uzavřením do "slupky" z FEP vytváří nordost strukturu kombinující nejlepší dostupné dielektrické materiály a zároveň oddaluje izolaci od vodiče. To minimalizuje kontakt i dielektrickou absorpci a zároveň vytváří téměř ideální vzduchové prostředí. Spirálové obtočení také znamená ideální mechnické tlumení a zajišťuje přesnost geometrie.

NORDOST: Na rozdíl od Micro Mono-Filament technologie s jednou FEP izolací používá Dual Mono-Filament vlákna dvě, kterou jsou ještě otočena kolem sebe a pak teprve kolem vodiče. To nabízí ještě větší vzdušnost a menší kontakt mezi vodičem a izolací a tedy ještě lepší výkon.

NORDOST: Ano, protože jsou kabely vyrobeny s extrudovaným FEP, mohou být ohnuty a přeloženy, aniž by se poškodila izolace.

NORDOST: Ano, reprokabely Nordost jsou vyrobeny s extrudovaným FEP a tedy velmi odolné a pevné, takže mohou ležet pod koberci a běhouny.

NORDOST: Minimální délky jsou takovéto: napájecí kabely - 2m, analogové signálové - 1 m, digitální signálové - 1,5 m, gramofonové kabely - 1,25 m, reprokabely - 2 m.

NORDOST: Díky použití extrudovaného FEP a technologii Mono-Filament je signálová ztráta u kabelů Nordost velmi nízká. Kabely tak mohou být velmi dlouhé, aniž by se signál poškodil. Přesto při plánování sestavy je dobré udržet propojovací signálové kabely s nízkými proudy relativně krátké. Je tedy lepší použít delší reprokabely, protože typicky nesou větší proud i napětí z koncového zesilovače.

NORDOST: Standardní délka je minimálně 1,25 m a maximální doporučení 3 m. Přes nízké signálové ztráty nedoporučujeme větší délky.

NORDOST: Větší délky kabelů nedoporučujeme svazovat příliš těsně. Mohlo by to zapříčinit změnu elektrických charakteristik kabelu, konkrétně zvýšení kapacity a impedance. Je lepší vést kabely ve "zvlněné" lince.

NORDOST: Doporučujeme napájecí distribuční lištu QB8 QBASE pro ideální základ každého systému.

NORDOST: Ano, můžete použít THOR ve spojen s napájecími filtry QX2 nebo QX4, stejně jako s harmonizéry QV2.

NORDOST: Ano, vlastně čím více jich použijete, tím větší zvukové zlepšení.

NORDOST: Každý produkt má jiný účel. QX2 zlepší podání hudební scény. QX4 zlepší dynamiku, zlepší přeslechy a sníží šumový práh sestavy.

NORDOST: Ano, přesto největší zvukový přínos budou mít jako dopněk produktů QRT a kabelů Nordost. Filozofie QRT je velmi odlišná od ostatních společností, nemůžeme zaručit výsledné zvukové zlepšení.

NORDOST: Ne, produkty QRT nejsou přepěťové ochrany. Model QBASE Mark II má nicméně pojistku, která slouží pro ochranu proti zkratu.

NORDOST: Ne, není nutné připojovat dodatečnou zem, aby QBASE lišta fungovala efektivně. Přesto je možné doplnit ji zemnícím kabelem k dodatečné zemnící tyči a snížit tam šumový práh systému.

NORDOST: Můžete bez obav použít dvě lišty dle potřeby.

NORDOST: První lištu QB8 zapojíte do zdi pomocí nejlepšího možného napájecího kabelu. Druhou lištu připojte pomocí zásuvky u níž je nápis "Primary Earth". Jakmile budou tyto kroky hotové, můžete připojovat komponenty jak chcete.

NORDOST: QV2 byste měli zapojit do všech nepoužívaných zásuvek na QBASE nebo jiných napájecích lištách.

NORDOST: Nejlepší je použít jednotky QV2 v párech. Každá jedna pomůže zlepšit zvuk, ale dvojice má výrazně větší efekt. Čím více dvojic QV2 v systému, tím větší přínos ke kvalitě zvuku. Většina uživatelů volí 6 či 8 kusů jako doplněk k jednotkám QX2 a QX4.

NORDOST: Ne, Sort Kones jsou koncipovány pod elektronické komponenty a neměly by být použity pod reprosoustavy. Pokud hledáte cestu jak se vypořádat s rezonancemi u reprosoustav, zkuste Sort Füt jakožto přímo k tomu určený produkt Nordost. Vyměníte dodávané nožičky či hroty za Füt a to jak u reprosoustav, tak u racků.

NORDOST: Jsou tu 4 modely - AS (hliník / ocel), AC (hliník / keramika), BC (bronz / keramika) a TC (titan / keramika). Každá kombinace zní jinak.

NORDOST: Ano, můžete.

NORDOST: Minimálně byste měli použít 3 pod každý komponent. Přidání dalších ale přináší výrazné zvukové benefity. Pro rady ohledně umístění nás kontaktujte...

NORDOST: Model AS unese 34 kilogramů (každý kus). Ostatní Sort Kone unesou až 45,45 kg na kus.

NORDOST: Sort Füt unesou až 90,9 kg na kus. To znamená, že reprosoustavy nebo rack mohou s použitím Sort Füt vážit až 363 kg.

NORDOST: Sort Füt jsou k dispozici s 6 mm, 8 mm a 1/4 -20 adaptéry, protože jde o nejběžnější typy. Ostatní typy jsou k dispozici přes autorizovaného prodejce za příplatek. Pokud si nejste jisti, jaký typ použít, váš prodejce či výrobce reprosoustavy by vám měl správně poradit.

{slider}

{slider=OTÁZKA: Mohu s jednotkou QKORE použít na každém zemnícím kolíku více komponentů?}

NORDOST: Při použití jednotek QKORE3 a QKORE6 máte možnost připojit ke kolíku vždy dva komponent za použití kabelu QKORE s ukončením vidličkou a druhýjm ukonečným banánkem. Pokud máte jednotky QKORE6 nebo QKORE1, můžete připojit několik distribučních jednotek QBASE ke kolíku s označením QBASE GROUND. Přesto připojení více než jednoho zařízení ke každému terminálu zapříčiní horší výkon. Pozor! Neměli byste k jedinému zemnícímu kolíku připojovat jak distribuční jednotku, TAK komponenty!

NORDOST: Kabel QKORE je nedílnou součástí návrhu systému QKORE. Je navržený za použití technologie Mono-Filament a vodiče s pevným jádrem. Kabely ostatních značek použít můžete, ale budete ochuzeni o plný přínos QKORE, stejně jako mohou nastat jiné nepředvídatelné následky. 

NORDOST: Neměli byste to dělat. Pozice "GROUND" na QKORE1 a QKORE6 je navržena výhradně pro použití s QBASE nebo obdobně řešenou napájecí jednotkou s vyhrazeným zemnícím kolíkem. Tato pozice řeší problémy na straně primárního zemění (střídavá složka). Všechny ostatní pozice jsou určeny k řešení problémů se sekudnárním zeměním a tedy stejnosměrnou složkou. Nikdy byste neměli propojit sekundární zem se stejnosměrnou složkou do stejného místa jako je svedena primární zem se střídavou složkou.

NORDOST: Naneštěstí v takovém případě nelze komponenty ke QKORE připojit.

NORDOST: Ano, stačí v takovém případě odšroubovat z QKORE gumové nožky a odhalit tím prohlubně určené pro Sort Kones. Můžete použít jak tři, tak čtyři Sort Kone.

NORDOST: Ne, Nordost QKORE jsou pasivní jednotky bez nutnosti připojení k napájení.

NORDOST: Tyto terminály jsou navrženy specificky pro použití s monobloky; přesto pokud je v sestavě nemáte a potřebujete připojit ještě sekundární zem dalších audio komponentů, je lépe použít alespoň terminály "MONOGROUND" s kabelem QKORE.

NORDOST: Ne! Nikdy nepřipojujte reprosoustavy ke QKORE! Mohlo by to vést až ke zkratu zesilovače.

NORDOST: Ano, ale v tomto případě je pro optimální výkon dobré nechat poslední zemnící kolík volný.

RECENZE

Valhalla 2 - Hi-Fi Voice - 13.12.2016 - odkaz

Tyr 2 - Hi-Fi Voice - 04.06.2014 - odkaz

Sort Lift - Hi-Fi Voice - 08.08.2017 - odkaz

Sort Kone - Hi-Fi Voice - 22.07.2017 - odkaz

Qb8 - Hi-Fi Voice - 08.12.2016 - odkaz

Sort Füt - Audiotechnique - 02.2014 - odkaz

Sort Kone, Füt, Lift - HIFI+ - Issue 143 - odkaz

Tyr 2 - dagogo - 12.2016 - odkaz

Frey 2 - The Absolute Sound - 09.2016 - odkaz

phono kabely - TONE Audio - 03.2016 - odkaz

Tyr 2 - SoundStage Ultra - 10.2015 - odkaz

Valhalla 2 - NOVO - 16.12.2016 - odkaz

Vahalla 2 - Stereophile - 07.2016 - odkaz

Valhalla 2 - The Absolute Sound - 07.2015 - odkaz

Odin 2 - The Absolute Sound - 02.2017 - odkaz

Odin 2 - Audiotechnique - 11.2015 - odkaz

Odin 2 - HIFI+ - Issue 128 - odkaz

 

  CENÍK (aktuální k 1.1. 2019)

Chcete vědět víc? Projděte si web výrobce nebo se objednejte na poslech.

Otevřeno: Po - Ne  dle tel. dohody | TELEFON: +420 777 601 851 | E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Showrooms : Čs. armády 1328, 742 21 Kopřivnice