Menu

Naim Audio

Výjimečný britský evergreen - vše od zdrojů signálu po zesilovače.

Více než 40 let tradice.

HISTORIERECENZECENÍKFOTOGALERIE

intro naim

Společnost Naim Audio založil trochu bohémský Julian Vereker v roce 1969. Toho času byl automobilovým závodníkem a vývojářem elektroniky, aniž by však někdy získal titul na elektrotechnice. První úspěch značky přišel v roce 1973, když Vereker vybavil aktivními reprosoustavami tehdy začínající Capital Radio. Během dalších 10 let odstartoval řadu Nait, která funguje v portfoliu dodnes, ale stál třeba i za konceptem jednoho z nejznámějších britských bicyklů - skládacího kola Brompton.

Firma pomalu, ale bez zaváhání rostla, až se z původních 4 zaměstnanců rozrostla na dnešních 175, byť stále ještě sídlí ve stejných dvou budovách na okraji městečka Salisbury (které má mimochodem úchvatnou katedrálu, velikostí ne nepodobnou chrámu svatého Víta kupříkladu), tak jako na začátku. Co je možná ještě překvapivější je fakt, že po roce 2000, tedy po smrti Juliana Verekera, je svou produkcí v řádu desítek tisíc kusů za rok a obratem Naim druhým největším ostrovním výrobcem high end audio techniky hned po Bowers&Wilkins a to s ne tak úplně velkým odstupem, což mimo jiné dokládá celkem prestižní Queen´s Award za exportní úspěchy (tu Naim získal v roce 1985 a v roce 2010).

Ačkoliv dnes už je Naim součástí většího holdingu, stále v jeho prostorách i výrobcích panuje nadšený Verekerův duch a zřetelná snaha reprodukovat hudbu s láskou, s nadšením, s vrcholnou muzikálností a legendární pohodou. Naim je pak dnes zřejmě jedinou značkou, která bez kompromisů ve zvukové kvalitě nabízí multiroom ozvučení celého domu od malých aktivních reproduktorů po fantastické high-endové sestavy, které můžete propojit do chytrého celku a žít s hudbou na každém kroku...

ŘADY

ŘADA STATEMENT

Nekompromisní sestava předzesilovače NAC S1 a koncových stupňů NAP S1 - dokonalá cesta, jak dodat do reprosoustav celou jednu koňskou sílu (746 W)!

ŘADA 500

Poslechněte si předzesilovač NAC 552 s napájecím zdrojem PS 555 a koncovým stupněm NAP 500 DR. Klasický referenční Naim.

ŘADA CLASSIC

Anglické hi-fi jak má být - od CD přehrávačů přes streamery a externí napájecí zdroje až po integrované i dělené zesilovače. 

TYPY PŘÍSTROJŮ

STREAMING & MULTIROOM

Vypusťte svou hudbu z jakékoliv sestavy vstupů včetně AirPlay, UPnP s vysokým rozlišením nebo služeb jako Spotify či TIDAL. Naim nezapomíná ani na Bluetooth s aptX nebo USB a samozřejmě ani na internetová rádia. 

Pro běžný den můžete sáhnout po bezdrátových systémech mu-so, pro náročnější je tu all-in-one řada Uniti s novými modely Atom, Star a Nova či server Core. Pro ty nejnáročnější jsou to pak nejlepší streamery na trhu - od základního ND5 XS2, přes NDX2 až po referenční dělený streamer ND555. Pohodlné uložení celé sbírky zajistí model HDX.

CD PŘEHRÁVAČE

Ať už je to základní CD5si, vždy je tu charismatický a bytelný šuplík na mechaniku a analogový zvuk kompaktních disků.

D/A PŘEVODNÍKY

Nekompromisní DAC pozvedne úroveň každého přehrávače, zatímco malý DAC-V1 skvěle poslouží jako špičkový stolní komponent - převodník, předzesilovač i sluchátkový zesilovač v jednom.

ZESILOVAČE

Naim, to jsou zejména zesilovače. Integrované modely Nait 5si, Nait XS 3 i Supernait 3 DR vynikají ve své třídě daleko nad ostatní, ale teprve dělené zesilovače jsou opravdovým zážitkem. Je jedno, zda jde o malý stolní koncový stupeň NAP 100, či o referenční Naim Statement, vždy je to Naim, to nejklasičtější anglické hi-fi. Pro ty nejnáročnější aplikace jsou v nabídce i phono předzesilovače či aktivní výhybky. 

NAPÁJECÍ ZDROJE

Naim jako jedna z mála značek nabízí cestu k růstu bez nutnosti hledat znovu a znovu oblíbený charakter - pomocí napájecích zdrojů můžete vylepšit zvuk většiny komponentů Naim a snadno tak postoupit o další velmi signifikantní krok k dokonalému zvuku.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Protože Naim, to znamená hlavně charakteristický zvuk, nabízí značka i kompletní příslušenství, aby Naim mohl hrát od zásuvky po reprosoustavy.

RECENZE

HDX - Hi-Fi Voice - 26.06.2012 - odkaz

DAC - Hi-Fi Voice - 13.03.2010 - odkaz

NAC-N 272 - What Hi-Fi? - 26.08.2016 - odkaz

ND5 XS - What Hi-Fi? - 21.10.2015 - odkaz

Supernait 2 - What Hi-Fi? - 31.01.2014 - odkaz

NDS + 555 PS - What Hi-Fi? - 17.12.2012 - odkaz

NAC252 + Supercap - What Hi-Fi? - 22.06.2008 - odkaz

  CENÍK (aktuální k 1.1. 2020)

Chcete vědět víc? Projděte si web výrobce nebo se objednejte na poslech.

 

Otevřeno: Po - Ne  dle tel. dohody | TELEFON: +420 777 601 851 | E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Showrooms : Čs. armády 1328, 742 21 Kopřivnice