Menu

Audio Solutions

Společnost AudioSolutions, kterou na podzim roku 2011 založil talentovaný reproduktorový inženýr Gediminas Gaidelis, vyrábí reproduktory ve Vilniusu v Litvě (EU). 

Působíme jako výhradní dovozce do ČR a SR. 

HISTORIERECENZECENÍKFOTOGALERIE

Reprosoustavy Audio Solutions

Vývoj těchto jemných reproduktorů je skutečnou výzvou. Při výrobě dokonalých reproduktorů kombinujeme fyzikální zákony s konstrukcí, stabilitou výroby a potřebami zákazníků. Každá sebemenší součástka je ručně vyráběna a kontrolována, zda nemá nějaké vady. Za tímto prozrazujícím krátkým názvem se skrývají roky tvrdé práce a výzkumu - nejen v oblasti dosažení ideálních zvukových schopností, ale také v praktické realizaci průkopnických myšlenek. AudioSolutions pevně vstupuje na území High-End.

 

ŘADA VANTAGE

1 white 1

Při příležitosti oslav 5. výročí jsme se snažili vytvořit něco zcela nového, se svěžím vzhledem, různými druhy materiálů a poutavými liniemi. Tato řada by neměla mít klasický vzhled ani klasická technická rozhodnutí. Měla by být extravagantní a představovat naši vizi v oblasti standardů kvality reproduktorů pro nadcházející produkty a dát vůdčí tón designu našich reproduktorů a také se odlišit mezi ostatními. Nevadí tedy zářivé líčení, koneckonců slavíme 5. výročí :) Ať se vám to líbí!

Vlajková loď všech produktů AudioSolutions. Přirozeně se vyvinula z reproduktorů Vantage Classic. Rozdíl je nejen ve vnějším vzhledu se zcela novými liniemi a obrysy, ale také ve výrobních materiálech, technice a celkovém vývoji při navrhování tak složitých reproduktorů jako systému mnoha komponentů pracujících v dokonalé harmonii.

Jsou navrženy tak, aby měly mnohem pevnější konstrukci ve srovnání se všemi předchozími modely, které AudioSolutions vyráběla. Na vnitřní konstrukci labyrintu i na bočnice a zakřivenou horní desku je použita překližka SBP (Siberian Birch Plywood). Sibiřská bříza roste pomaleji než obyčejná bříza, a proto je mnohem hustší a pevnější. Celá konstrukce je modelována pomocí nejlepšího dostupného softwaru pro bezrezonanční povrchy. Ve skutečnosti vlastnosti naší skříně z překližky SBP vedou ke konstrukci, jejíž vlastnosti jsou lepší než u hliníku. Díky mnoha ohýbaným plochám zůstalo v překližce určité vnitřní pnutí, které snadno tlumí případné rezonance. Tuto techniku ponechání určitého napětí v materiálech používala společnost AudioSolutions od samého počátku. Krok za krokem se tato technika vyvinula až k tomu, co vyrábíme dnes - 18vrstvý sendvič z tenkých pravoúhle orientovaných dřevěných desek spolu s některými HDF v kritických vrstvách slepených třemi druhy lepidla lišícími se tvrdostí při vytvrzení.

Tato řada má stejně jako menší modely stejnou zvukovou škálu, hloubku a tón. Ale nenechte se mýlit - přestože jsou tyto reproduktory tónově stejné, působí zcela odlišným dojmem a vyvolávají zcela odlišné pocity. Otáčení knoflíkem hlasitosti při poslechu Vantage L je stejný pocit, jako když pustíte nohu na plyn závodního auta - na kůži Vám naskočí husí kůže a na tváři se objeví široký úsměv.

Standardně se zde u produktů AudioSolutions objevuje mini horn, který zlepšuje výkon výškového reproduktoru snížením zkreslení a zvýšením účinnosti v kritické oblasti.

Kabinet zdobený vysoce odolnou vrchní vrstvou z drceného kamene a polyuretanového laku dodává reproduktorům odolnost a efekt matného povrchu s třpytivými částicemi. Velmi jedinečný a stylový akcent, který dodává vzhled kusu lámaného kamene.

K dekoraci zadní strany a výřezu bočnice je použit dosud nikdy nepoužitý špičkový 3D vinyl. Ve fázi návrhu bylo řečeno mnoho obav o trvanlivost takového materiálu. Testy poškození však prokázaly, že tento materiál je skutečně odolnější než jakákoli dýha, kůže, dokonce i barvy. Jsme si velmi jisti svým rozhodnutím použít takové materiály v našich výrobcích. Nové vinylové textury dávají zákazníkovi zcela nový pohled na reproduktor a nám - designérům - otevírají nové obzory pro práci.

  • Beryliový výškový reproduktor
  • Reproterminály WBT
  • Skříň z překližky ze sibiřské břízy
  • Špičkové součástky výhybky Jantzen
  • 3D vinyl nejvyšší třídy s šestihrannou texturou
  • Živé obrysy (možnost přizpůsobení barvy)
  • Vrchní lak a prášková směs drceného kamene pro odolnost povrchu
  • Výjimečné kryty nožiček ve stylu hexa z barevně sladěných obrysů

 

 

ŘADA VIRTUOSO

Virtuoso komplet

Řada Virtuoso využívá většinu pokročilých technologií původně vyvinutých pro vlajkovou loď společnosti, řadu Vantage 5th-anniversary. Řada Virtuoso se nachází na pomezí sérií Figaro a Vantage 5th anniversary společnosti AudioSolutions.

Mezi nejvýznamnější prvky řady Virtuoso patří pokročilý systém Box-in-a-Box, výškový reproduktor s miniaturním rohem, středotónový reproduktor s rozšířenou frekvencí, uživatelsky nastavitelná výhybka se třemi poslechovými profily a samozřejmě samosvorné skříně převzaté z našich vlajkových reproduktorů Vantage.

Vysoce vyztužená vnitřní kostra s komplexní zcela novou skříní Box-in-a-Box a vícevrstvými stěnami. Inspirováno reproduktory Vantage 5th anniversary s mnoha technologiemi převzatými a zdokonalenými tak, aby odpovídaly naší platformě nové generace. Jsme přesvědčeni, že Virtuoso je úsvitem zcela nové generace reproduktorů AudioSolutions a začíná řadou Virtuoso.

Virtuoso je vybaven novým typem zařízení pro ladění výkonu reproduktorů, které v jednom reproduktoru obsahuje tři různé výhybky, z nichž si můžete vybrat. Tento systém nemění SPL odezvy reproduktorů a neměl by být zaměňován se zařízeními pro ladění místnosti/systému, kde se mění úrovně jednotlivých reproduktorů. V systému Virtuoso jsme se rozhodli jít ještě o krok dál a využít přirozeného vzoru zkreslení reproduktorů k manipulaci s poslechovým zážitkem.

Jak je známo, všechny reproduktorové měniče mají více či méně zkreslení přítomných v celém spektru, což je přirozené chování měniče. Vzor zkreslení každého reproduktoru je jiný, což se projevuje jako jedinečně znějící jednotky - hliníkové kuželové reproduktory mají kovový/drsný zvuk nebo keramické kuželové reproduktory mají analytický zvuk. Totéž platí i pro hudební nástroje. Díky tomu znějí dvoje různé housle tónově odlišně, přestože se hraje stejná nota. I když v hudbě se tento jev nazývá spíše overtony než zkreslení. Technicky vzato jsou příčiny jak overtonů, tak zkreslení jedna a tatáž. Různé overtony vytvářejí jedinečný zvuk nástroje s bohatším nebo chudším, dramatičtějším nebo neutrálnějším tónem. Stejně tak je tomu u reproduktorů. Přidáním více než jednoho reproduktoru k reproduktoru vytvoříme reproduktorovou soustavu se vzorem zkreslení popsaným body křížení. Manipulací s mezní frekvencí výhybky a strmostí filtrů vytváříme různé vzory zkreslení/overtonů, kdy se na výsledném systému podílejí různé části zkreslení/overtonů jednotlivých reproduktorů. Jedná se o jedinečnou funkci, která nám umožňuje nabídnout vám tři různé poslechové zážitky, aniž bychom skutečně měnili technické vlastnosti reproduktorů.

AudioSolutions Adjustable Harmonics Crossover má tři režimy:

1. Vyvážený - tento režim je sladkou tečkou s dokonalou rovnováhou hudební čistoty a pohlcující zvukové scény.

2. Moderate - tento režim je ideální pro delší poslech, kdy je vyžadován méně dramatický a méně detailní zvuk.

3. Vylepšený - zapojení tohoto režimu umožní posluchači zažít nejjemnější úroveň hudebních detailů z nahrávek. Tento režim se hodí zejména pro klidný večerní poslech, kdy se sníží okolní městský hluk a mikrodetaily v hudbě ožijí. Tento režim může znamenat rozdíl mezi pouhým poslechem hudby a navázáním emocionálního spojení s hudbou, které vás při poslechu vašich oblíbených skladeb přiměje vstát a tančit nebo uronit slzu.

Virtuoso poster 2

 

Reproduktory Virtuoso sdílejí skutečnou konstrukci skříně typu box-in-a-box. Tento systém se opírá o vnitřní konstrukci s rozsáhlým vyztužením připomínajícím kostru, které zajišťuje tuhost skříně a kontroluje primární vibrace, které jsou vytvářeny přímo měniči. Tato vnitřní kostra je pokryta lehkým materiálem, který tvoří vnitřní box. Lehké stěny mají velmi nízkou setrvačnost a neukládají energii. Z tohoto důvodu jsou charakteristiky zvonění vnitřní skříně velmi dobré. Vnější skříň je připevněna přímo k vnitřní skříni a nad ní. Použitím hustšího materiálu s vyššími vnitřními ztrátami eliminujeme jakékoliv vysoké Q špičky, které se mohou přenášet z vnitřní konstrukce. Vnější skříň pracuje v tandemu s vnitřní skříní tím, že se vzájemně tlumí. Speciálně vypočtené body a tvar rohových spojů ještě více zvyšují strukturální síly. Výsledná skříň má stejné vlastnosti jako hliníkové nebo kompozitní skříně, ale nepřidává vysokofrekvenční zvonění a harmonické, které jsou u těchto typů skříní běžné.

Virtuoso využívá výhod různých tlouštěk stěn ve všech skříních. Používáme materiály různé tloušťky a hustoty a kombinujeme je tak, aby každá vrstva měla jiné rezonanční frekvence. Tato technika nám umožňuje tlumit vibrace uvnitř těchto materiálů. Tenká vrstva polyuretanového lepidla mezi materiály má tloušťku 0,1-0,15 mm a tvoří jedinečnou vrstvu, která pomáhá přenášet energii ze stěn na teplo (pohlcuje mechanickou energii) a pomáhá rozsáhle tlumit celou konstrukci. Tloušťka bočnic, přední stěny a zadní části reproduktoru není po celém obvodu stejná. Neustále se mění. Tato technika slouží nejen jako pěkně zakřivený vnější plášť, ale podporuje diferenciální tlumení vibrací, když reproduktor pracuje při vysokém tlaku. Tato technika spolu s technologií box in a box tvoří komplexní systém skříně, který si mohou dovolit vyrábět jen někteří špičkoví výrobci.

AudioSolutions využívá jedinečný koncept rozšířených středních pásem. Zatímco většina systémů využívá přechodové body v oblasti 700-2500 Hz, my věříme, že třípásmový systém a široké spektrum středních frekvencí je rozhodující. Tato metoda sice vytváří o něco užší poslechové okno, ale její výhody jsou daleko lepší a stojí za to o ně usilovat.

Lidské ucho má nerovnoměrnou citlivost v celém zvukovém pásmu. Jsme přirozeně méně citliví na nepravidelnosti nízkých a vysokých frekvencí, ale naše ucho je enormně citlivé na střední frekvence v pásmu 1000-2000 Hz. Každý reproduktor má přirozeně se vyskytující nepravidelnosti v celém spektru, tzv. zkreslení, díky nimž má každý reproduktor zvuk s vtištěným jedinečným charakterem (např. kovový zvuk). Tento rozdílný otisk mezi dvěma měniči (tj. středovým a výškovým) můžeme při přehrávání hudby slyšet, pokud se bod přechodu nachází někde v blízkosti této citlivé oblasti 1000-2000 Hz. Tento jev je slyšitelný a chápaný jako nevyvážený, drsný nebo únavný zvuk a eliminuje hlavní účel reproduktoru - ztvárnění realistického zvuku a emocí. Fyzikálně není možné zcela eliminovat přirozeně vznikající zkreslení v reproduktoru, ale můžeme se držet dál od nejcitlivější oblasti a křížit reproduktory tam, kde je naše ucho nejméně citlivé. Princip tohoto postupu je velmi jednoduchý - lidské smysly nedokážou přesně rozlišit jediný podnět, ale dokáží mimořádně přesně rozlišit sebemenší rozdíly, pokud jsou přítomny dva podněty.

Nejjednodušší příklad - všechen papír je bílý a vy nedokážete určit, jak jsou různé listy bílé, dokud je nemáte blízko sebe. Při porovnání dvou z nich snadno poznáte, který z nich je bělejší, i když jde o nepatrný barevný posun. Stejně to funguje i u zvuku. Pokud máte dva reproduktory zkřížené v nejcitlivější oblasti - okamžitě slyšíte tonální posun reproduktorů, různé nepravidelnosti a celkový zvuk má daleko k přirozenosti. Udržování bodů křížení co nejdále od této oblasti vám umožní slyšet většinu informací (nejcitlivější informace) vycházejících z jednoho ovladače a neošetřených křížením.

Virtuoso Extended Band Midrange reproduktor pokrývá spektrum od 500 Hz do 6500 Hz. To jsou téměř 4 oktávy nejpodstatnějších hudebních informací, které přicházejí nerozdělené mezi různé měniče. Díky této koncepci můžeme skutečně říci, že máme možná nejpřirozeněji znějící reproduktory ze všech.

 

ŘADA FIGARO 2 

Azure BlueBattleship grey webAudio Solutions XL

Seznamte se s Figarem2 ! Vrchol inženýrství. Po šesti letech vývoje a zdokonalování technologií vám nabízíme pozoruhodný tandem výkonu a designu, kde se věda snoubí s uměním.

Figaro! zachovává nadčasové designové akcenty AudioSolutions a elegantně se začleňuje do celkového portfolia produktů. Je navržen tak, aby vypadal solidně a byl akcentem obývacího pokoje nebo v něm zmizel pomocí 17 různých jedinečných povrchových úprav. Udělejte si svůj Figaro! takový, jaký si přejete. Nechte reproduktor vyniknout výběrem jedné ze dvou předních mřížek alias "Stealth Grille". Všechny modely stojanových reproduktorů jsou třípásmové. Unikátní střední pásmo v reproduktorech Figaro pracuje v rozšířeném pásmu, aby se snížilo zkreslení výhybky v oblasti, která je pro lidské ucho nejkritičtější (1000-1500 Hz).

Třípásmový reproduktorový systém s výškovým reproduktorem Mini-Horn s hedvábnou kopulkou a dvěma basovými reproduktory ER (Extra Rigid) s papírovou membránou, které jsou známé rychlou přechodovou odezvou, čistotou zvuku a hutnými basy. Sestava skříně je založena na našich technologiích Self-Locking a Box-in-a-Box. Figaro je vybaven výškově nastavitelnými nožičkami, systémem "Stealth Grille", připojovacími terminály WBT NextGen a 17 různými unikátními dosud nevídanými povrchovými úpravami. Všechny v klavírním lesku!

Unikátní technické rozhodnutí, kdy jeden reproduktor má dvě odnímatelné přední stěny, které se liší vzhledem (jedna s ochrannou látkou a druhá bez ní), ale mají stejnou geometrii. Stejná geometrie přední stěny znamená naprosto stejnou výkonovou charakteristiku. Samotná tkanina se zvukovými vlnami interaguje jen zřídka, protože vlnové délky i při vysokých frekvencích jsou mnohem delší než tloušťka vlákna tkaniny. Posluchač již nemusí před poslechem odstraňovat mřížky z reproduktorů, nyní si můžete vybrat styl reproduktoru, aniž byste změnili tonální vyvážení.

Abychom snížili ostrost výškového reproduktoru při vyšších hlasitostech (typický problém měkkých kopulí), zavedli jsme miniaturní horn, který se používá ve všech našich reproduktorových soustavách. Kromě toho máme vlnovod, který pomáhá zaměřit a kontrolovat šíření zvuku dopředu. Výškový reproduktor, který používáme, je o něco menší než obvykle. To nám umožňuje rychlejší odezvu a menší zkreslení kopulky na samém horním konci.

Naše technika Self-Locking (technika velmi pevných spojů skříní s vlastnostmi shodnými s vlastnostmi monolitických skříní) umožňuje velmi dobrou kontrolu basů a hluboké basové prokreslení i u nejmenších modelů Figaro. Je skutečně pozoruhodné, co dokáže správně navržená skříň. Obvykle se skříně skládají ze šesti stěn spojených dohromady a jedné nebo dvou výztuh navíc uvnitř skříně pro o něco lepší setrvačnost skříně. Takové kabinety obvykle postrádají basový atak a čistotu, protože v samotném kabinetu rezonuje mnoho různých frekvencí a rozpad nahromaděné energie v kabinetu je velmi pomalý v porovnání s tím, jak rychle se mění zvukový signál. Výsledkem jsou blátivé a rezonující basy, obvykle vyrovnané v jedné nebo dvou oblastech. Většina lidí tento efekt popisuje jako "dunivý zvuk". Jedná se o typický problém reproduktorů střední cenové kategorie. Naše samosvorná skříň je navržena zcela odlišným způsobem. Klíčem k eliminaci nežádoucích vibrací je kombinace materiálů s různými rezonančními vlastnostmi tak, aby se vzájemně tlumily. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít materiály různé tloušťky nebo hustoty a vytvořit z nich sendvič. Tloušťka skříně Figaro se v různých oblastech pohybuje od 18 mm do 50 mm.

Kombinování materiálů je příjemné, ale my jsme šli ještě dál. Namodelovali jsme každý povrch reproduktoru a provedli jeho vibrační analýzu jako celku a všimli jsme si důležitosti spojů mezi povrchy. Je pozoruhodné, co moderní software dokáže. Mezi jednoduchým kloubem a naším samosvorným kloubem je velmi velký rozdíl. Bez Self-Locking spojů analýza odhalila obrovskou pružnost v oblastech spojů, které fungují jako panty, po vylepšení naší techniky spojování se skříň stala prakticky monolitickou. Klíčovým konceptem je zde to, že všechny plochy působí jako jeden monolitický sendvič. Vibrace se šíří uvnitř materiálu, dokud nedosáhnou spoje, pak se odrážejí zpět, protože slabý spoj připomínající pant nemůže přenášet energii dále. Povrchy spojené v uzamčeném spoji se stávají jedním systémem, který spolupracuje. Výsledkem jsou čisté, pevné a rychlé basy i živé středy. Šťastným "vedlejším efektem" je, že máme relativně lehčí reproduktory. Abychom dosáhli stejných vlastností skříně běžnými metodami - hmotnost se musí zvýšit nejméně o 50 %.

 

 

 

ŘADA OVERTURE

colours OVERTURE kopie

Overture MK3 je třetí generace základních reproduktorů AudioSolutions. Overture MK3 má označení O3 a mění starší verzi MK2 s označením O2; třetí řada Overture přináší oproti svému předchůdci zcela nový vzhled. Tyto poměrně drastické vizuální změny značí zcela přepracované reproduktory - skříň, měniče a konstrukci výhybky. Hrdě vám představujeme Overture - dokonalé spojení umění a technologie.

Předehra je opatřena hroty na propíchnutí koberce, které zajišťují stabilitu a lepší výkon. V sadě najdete také ochranné krytky na hroty, pokud chcete reproduktor umístit na dřevěné podlahy. Hroty jsou opatřeny závitem M6, tento standard umožňuje zákazníkovi experimentovat s jiným typem hrotů nebo tlumicích patek podle jeho vkusu. Vázací sloupky jsme vylepšili na masivní s povrchovou úpravou v pěkné matné saténové stříbrné barvě. Tyto vazební sloupky pojmou i ty nejtlustší high-endové kabely, které se dnes vyrábějí, a zajistí správné uchycení pro utažení a hlavně - správnou cestu pro šíření signálu beze ztrát. Overture MK3 je nabízen ve dvou standardních barvách Gloss Black a Gloss White. Na přání nabízíme tři druhy dřevěných textur - dub, mahagon a wenge.

Vysoce vyztužená, zcela nová skříň Sectional-Box-in-a-Box inspirovaná oceňovanými reproduktory řady Virtuoso. Vysoce průtočný basreflexový port s vysoce zaoblenou přírubou. ER kuželové středobasové a basové měniče inspirované našimi nejoblíbenějšími reproduktory řady Figaro, hedvábný kopulovitý výškový reproduktor osazený proslulou mini-hornou. Fázově lineární crossover s extra silnou měděnou deskou plošných spojů a vysoce kvalitními cívkami z bezjádrové mědi. Kompletně přepracované masivní vazební sloupky a sada hrotů.

Overture MK2 byly vybaveny samosvornou konstrukcí skříně, což byl v té době zásadní průlom ve srovnání s typickou nekomplexní konstrukcí skříně. Při práci s obrovským potenciálem samosvorné skříně jsme přišli s dalším typem skříně - strukturou Box-in-a-Box. Tento typ skříně se používá v našich oceňovaných reproduktorech Virtuoso a je pozoruhodně tuhý, přesto má mimořádně dobré tlumicí vlastnosti. Když jsme viděli jeho flexibilitu při práci a potenciál skříní Box-in-a-Box obecně, rozhodli jsme se tuto drahou technologii přizpůsobit našim levnějším základním produktům. Overture MK3 sdílí technologii kabinetu Virtuoso a je vybaven systémem kabinetu Sectional-Box-in-a-Box. Celá skříň se skládá ze dvou vzájemně se protínajících skříní - lehké vnitřní skříně a těžké vnější skříně. Polyuretanová vrstva mezi oběma skříněmi slouží jako tlumicí materiál. Tenká, ale tuhá vnitřní skříň poskytuje potřebnou oporu samotné konstrukci a zároveň přenáší energii vyzařované zpětné vlny do vnějších vrstev skříně, aniž by se energie ukládala uvnitř materiálu a bránila odrazu zpětné vlny k posluchači. Rychlý přenos energie je nezbytný, aby se zabránilo oscilacím s nízkým Q, které mohou trvat relativně dlouho a ničit přesnou reprodukci zvuku. Pro ilustraci oscilací s nízkým Q si představte houpačky, kde se energie ukládá po delší dobu a oscilace pomalu odumírají kvůli vysoké hmotnosti a nedostatečnému tlumení. Stačí jedno zatlačení a vzniknou dlouhotrvající oscilace, které jsou ve skříních nežádoucí. Energie přenesená z vnitřní skříně se tedy dostane do vnější skříně, která má obrovskou hmotnost, aby pohltila přijatou energii (ve srovnání s vnitřní skříní) a měla nízké vnitřní tahové síly, a tedy vysoké tlumicí vlastnosti, aby se energie co nejrychleji rozptýlila do tepla a nevytvářela nežádoucí prodloužené kmitání. Tyto dvě vrstvy však samy o sobě nemohou zajistit účinnou výměnu energie a její rozptyl na teplo. Proto je tak důležitá třetí vrstva mezi vnější a vnitřní skříní - polyuretanová vrstva spojuje dvě skříně (které jsou od sebe vzdáleny zlomek milimetru) a díky vysoké viskozitě zajišťuje dodatečné tlumení. Tato vrstva slouží nejen jako dodatečná bariéra pro rozptyl energie na teplo při cestě z vnitřní skříně do vnější, ale také pomáhá vnější skříni s vysokou hmotností rychle zastavit její pohyb. Pro ilustraci principu jejího fungování si můžeme představit houpačky, které jsou náhle zastaveny pomocí měkkého polštáře.

Všechny naše řady reproduktorů jsou vybaveny řešením Mini Horn. Jedná se o speciální úpravu pro měkké kopulovité výškové reproduktory. Je známo, že měkké kopulovité výškové reproduktory mají při hlasitém provozu vysoké zkreslení. Zkreslení exponenciálně narůstá, protože střední část kopulky se při určitých úrovních a frekvencích přestává pohybovat, a tak se nekontrolovaně prohýbá pomocí závěsu. To je způsobeno povahou měkké kopulky. Někteří výrobci používají nad kopulkou výškového reproduktoru oblouk s tlumicím materiálem dotýkajícím se středu kopulky, aby tento nežádoucí ohyb utlumili. Problém s takovým systémem nastává při různých poslechových úrovních. Jednoduše není lineární, protože síla, kterou je střed kopulky zatlačen tlumicím materiálem, je pevná a nemění se s výškou výškového reproduktoru. Jiní používají výztužné materiály, jako jsou titanové výztuhy přilepené k kopulce, tj. toto řešení je mnohem lepší, nicméně také není bez chyb. Ano, vyztužuje konstrukci, ale přidává jí hmotnost a tím i setrvačnost kopulky kazící impulzní vlastnosti a citlivost. Také je to poměrně nákladné na výrobu s nízkými tolerancemi, aby se elektrické a akustické parametry mezi vzorky nelišily. Naproti tomu náš Mini Horn je mnohem efektivnější na výrobu a opakování procesu s nízkými tolerancemi. Mini-Horn je založen na akustickém tlumení stejně jako u běžných hornů. Pečlivě měříme, při jakých frekvencích se výškový reproduktor začne prohýbat a vydávat lavinu zkreslení. Mini Horn je vypočítán a vyroben podle požadovaných specifikací tak, aby tyto frekvence tlumil. Výsledkem je úměrné tlumení pohybu výškových reproduktorů. Čím hlasitěji hraje, tím více se tlumí jeho vlastní vyzařovaný zvuk. Popisuje se jako akustická impedance a je silně závislá na tvaru mini hornu. Dalším aspektem je, že miniaturní horn přidává citlivost, nikoliv snižuje citlivost (kvůli omezení pohybu) jako v předchozích příkladech.

 

 

RECENZE

Audio Solutions - Overture 304 F -        HiFi-Voice 2023

Audio Solutions - Figaro M -                  HiFi-Voice 2022

Audio Solutions - Virtuoso M -               HiFi-Voice 2022

Audio Solutions  -  OVERTURE 0305F -   Mono & Stereo 20211

Audio Solutions  -  Virtuoso M -                 Mono & Stereo 2020

Audio Solutions  -  Virtuoso S -                  High Fidelity 2020

Audio Solutions  -  Virtuoso M -                 videorecenze z výstavy Mnichov 2019

Audio Solutions  -  Figaro M -                    videorecenze AVShowroomsAVShowrooms

Audio Solutions  -  Figaro M -                    Mono & Stereo 2018

 

 

CENÍK  (aktuální k 1.1. 2024)

Chcete vědět víc? Projděte si web výrobce nebo se objednejte na poslech

 

FOTOGALERIE

Otevřeno: Po - Ne  dle tel. dohody | TELEFON: +420 777 601 851 | E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Showrooms : Čs. armády 1328, 742 21 Kopřivnice