Menu

Acoustic System International

Třešnička na dortu pro doladění domácí akustiky.

Působíme jako výhradní dovozce do ČR a SK.

HISTORIERECENZECENÍKFOTOGALERIE

intro asi

ASI neboli Acoustic System International založil Franck Tchang v Paříži, kam dospěl ve své cestě čínského emigranta, vzdělávaného ve Spojených státech. Franck je členem pařížské diamantové burzy, je hráčem na kytaru (kterou sám navrhl a vyrobil), je expertem na kovové slitiny a jejich akustické vlastnosti. Franck je také člověkem, který se dle vlastních slov směje těm, kteří odmítají věřit účinkům jeho produktů, aniž by věnovali byť jen chvíli jejich poslechu.

Akustické rezonátory jsou dostupné ve dvou verzích a pěti různých modelech pro každou. Domácí modely používají vysokou základnu z javoru a volnou trojnožku pro usazení mističek. Ekvivalentní PRO modely pak používají kostky z brazilského palisandru a přichicení napevno. Pět různých modelů stojí na čistých kovech a slitinách vlastní výroby a jmenují se jednoduše Copper (bronz), Silver (stříbro), Gold (žluté zlato), Gold Special (růžové zlato) a Platinum (platina).

Koncept a technologie se dělí na čtyři základní body:

- použití drahých kovů vysoké hustoty raděj než velkých objemů pěny nebo skelného vlákna kvůli úspoře prostoru

- ždáná absorpce zvuku, ale přeměna nízkých kmitočtů na vysoké pro odečtení nechtěných rezonancí

- nástroje pro jemné doladění harmonické odezvy prostoru jako u těch nejlepších hudebních nástorjů za pomoci vlastních slitin drahých kovů

- celoživotní funkce bez možnosti degradace a snadná adaptace na jakoukoliv další místnost

Akustické rezonátory jsou malé, ale účinné nástroje pro doladění místnosti, potlačení šumu a minimalizaci vzduchových turbulencí. Rádi vám ukážeme jak zcela základní, tak velmi pokročilé konfigurace rezonátorů, byť plný efekt se v místnosti stabilizuje po 24 hodin.

FILOZOFIE

Vzduch je nositelem zvukových vln. Nejde o izolované těleso, všechny prostory v domě i mimo něj jsou spolu vzduchem spojené. Tradiční výrazné zatlumení může absorbovat spoustu nežádoucí energie. Toto zatlumení má ale také tendenci vzít z hudby její jemnou harmonii, tlumí barvy tónů a vysušuje harmonické textury. Přetlumení pak také zabíjí timing hudby. Pokud se ale budeme soustředit na to hlavní, tedy na interakci reprosoustav s geometrií místnosti, kvalita zvuku šířeného vzduchem se automaticky zlepší. To je právě to, k čemu slouží rezonátory.  

JAK REZONÁTORY POUŽÍT 

Zvláštní kovové složení rezonátorů vytváří rozdílné hustoty materiálů. Odtud pak plynou rozdílné schopnosti tlumení. Dřevěné základny jsou pro funkčnost stejně tak důležité jako ozvučnice a hmatník jsou základními prvky strunných nástrojů.

Miniaturní křídla na mističkách jsou směrová a asymetrická, aby poskytovala velká a malá okna. Rezonátory se přidělají ke stěnám, nábytku nebo úchytkám odnímatelným prostředkem BluTack. Precizní umístění a lokalizace křidélek dává nekonečné možnosti ladění a zlepšení rozptylu akustického tlaku. Rezonátory ale nepomáhají jen zvuku. Pomáhají také obnovit rovnováhu toku energie, omezují šum pozadí a upravují pohodlí v uzavřeném prostoru. Razonátory se ostatně používají i v józe, při meditaci nebo ve welness centrech, kde nehraje žádná hudba a kde je cílem mírumilovné prostředí pro regeneraci. Pro co nejlepší nastavení využijte možnosti konzultace s námi a s našimi širokými zkušenostmi.

Jednoduché náčrtky níže ukazují několik základních možných aplikací rezonátorů v pravoúhlých místnostech. Můžete začít jedním a propracovat se ke třem, ale v případě spokojenosti nebo velmi problematické místnosti můžete pokračovat dále. Franck Tchang započal svůj výzkum rezonátorů v roce 1997 a svůj první patent zaregistroval v roce 2002 na francouzském patentovém úřadě pod číslem No FR 01 11625. V roce 2007 pak zaregistroval patent No 06 00831 pro průmyslové použití a celoevropské patenty se připravují. 

Plné nastavení rezonátorů pro běžnou pravoúhlou místnost následuje v osmi krocích. 

Krok 1 je vhodný pro modely Silver, Gold, Gold Special a Platinum. Jde o umístění jediného rezonátoru na zeď do bodu přímo uprostřed mezi reprosoustavy. Výšku rezonátoru odhadneme cca na 30 - 60 cm nad vysokotónovým měničem reprosoustav.

ASI 1

 

Krok 2 : Jediným vhodným modelem je model Basic. Patří na zeď doprostřed za reprosoustavy a do svislé linie spolu s prvním rezonátorem. Neměl by být více jak 15 cm od podlahy.

ASI 2

 

Krok 3 : Vhodné modely  jsou Silver, Gold, Gold Special a Platinum. Tento rezonátor kontroluje v místnosti vysoké kmitočty a měl by být co nejvýše je to možné. Opět ve svislé ose s předchozími a ne více jak 15 cm od stropu.

ASI 3

 

Krok 4 : Zde se hodí výhradně modely Silver a Gold Special. Tyto pozice se velmi hodí pro otevření rohů. Dřevěná základna musí být na boční stěně, ale základnou přímo k přední stěně. Tyto rezonátory by měly být umístěny o něco níže než ten z kroku 3, ale ne níže než 5 cm pod stropem.

ASI 4

 

Krok 5 : jsou opět vhodné pouze modely Silver a Gold Special. Tato pozice kontroluje basovou odezvu v rozích místnosti. Tato pozice je zrcadlením pozice předchozí, pouze s tím, že nesmí být více jak 5 cm od podlahy.

ASI 5

 

Krok 6 : Zde je  třeba použít pouze verzí Gold nebo Platinum. Umístěte tyto rezonátory na boční zdi tak vysoko, jak je to jen možné. Tento pár rezonátorů by se měl vejít - relativně k vaší poslechové pozici - do okna 100 cm před či 50 cm za vámi. Tyto dva rezonátory odečítají odrazy od bočních stěn a snižují nízkofrekvenční rezonance.

ASI 6

 

Krok 7 využívá modelů Silver, Gold Special nebo Platinum. Umístěte rezonátor přímo naproti tomu z kroku 3.

ASI 7

 

Krok 8 : Zde jsou vhodné modely Silver nebo Gold Special. Tento pár rezonátorů by měl být co nejvýše na bočních zdech a základnou přímo k zadní zdi. Toto umístění se skvěle hodí ke kontrole velkých reprosoustav v malých místnostech. 

ASI 8

 

RECENZE

ASI rezonátory - Audiodrom 2021 - odkaz

ASI Sugar Cubes - Audiodrom 2021 - odkaz

Rezonátory - Stereo Times - 12.2004 - odkaz

Rezonátory - Positive Feedback - 05.2009 - odkaz

Rezonátory - 6moons - odkaz

Rezonátory - Audiotechnique - 03.2010 - odkaz

Rezonátory - Acoustic Tuning - 02.2016 - odkaz

 

  CENÍK (aktuální k 1.1. 2022)

Chcete vědět víc? Projděte si web výrobce nebo se objednejte na poslech.

V případě zájmu o spolupráci na bázi dealerství produktů této značky, nás neváhejte kontaktovat.

FOTOGALERIE

View the embedded image gallery online at:
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/asi#sigProId66f7287828

Otevřeno: Po - Ne  dle tel. dohody | TELEFON: +420 777 601 851 | E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Showrooms : Čs. armády 1328, 742 21 Kopřivnice