Menu

Solid Tech

Solid Tech navrhuje komplexní systémy podpory pro audio komponenty, který je uceleným konceptem, kombinujícím estetiku, flexibilitu, výkony a vysokou kvalitu řemeslného zpracování.

Působíme jako výhradní dovozce do ČR a SR. 

HISTORIERECENZECENÍKFOTOGALERIE

Solid Tech rack

Jako milovníci hudby a audiofilové si od počátku existence společnosti Solid Tech v roce 1995 kladli za cíl konstruovat a vyrábět produkty pro podporu zvuku, které umožní audio systému nerušeně reprodukovat nahranou hudbu a zprostředkovat co nejhlubší úroveň vysoké věrnosti. Jejich výrobky využívají optimalizované materiály a osvědčené techniky, které pocházejí z oboru rezonance a izolace vibrací. Vyrábí cenově dostupné produkty, které poskytují bezkonkurenční výkon izolace vibrací pro nejlepší přehrávací systémy dostupné na trhu.

RACK OF SILENCE

Konstrukce Rack of Silence je mimořádně univerzální a funkční, aby byla zaručena minimální rezonance a vibrace. Rack of Silence je k dispozici v různých barvách dřevěného obložení a také v černých nebo stříbrných eloxovaných hliníkových výliscích. Rack of Silence se dodává téměř kompletně smontovaný, což zajišťuje rychlou a snadnou instalaci audio systému. Podpůrný systém aparatury je vyroben z extrudovaného hliníku, který jmá účinně řízené rezonance díky tomu, že obě strany jsou potaženy akrylátovým sklem a izolovány od dřevěné vzpěry s korkovou vyloženou spodní stranou, dokonce i horní strana je korkově vyložena a nabízí aparatuře povrch odolný proti poškrábání i bez rezonancí.

Rack of Silence lze objednat v osmi různých velikostech. Řada Reference má integrovaný účinný izolační systém, zatímco řada Regular je bez něj.

Rack of Silence

HYBRID

Hybrid Wood je řada stojanů v rámci řady Hybrid rack. Hliníkové rohové sloupky jsou na přední i boční straně oblečeny do masivního dřeva, které působí hřejivěji a přívětivěji pro domácnost. Část z masivního dřeva je k dispozici v barvách černý dub, třešeň, dub a ořech nejvyšší možné kvality. Tyto nové pilíře se nejlépe hodí k dýhovaným policím nebo betonovým policím, které jsou stejné jako police ve standardní řadě regálů Hybrid, a to jak s integrovaným izolačním systémem, tak bez něj.

Sloupy lze objednat s integrovaným izolačním systémem nebo bez něj. Izolace je založena na mechanickém závěsném systému, který velmi účinně potlačuje veškeré nežádoucí vibrace, které mají původ v podlaze nebo v samotném zařízení. U dřeva Hybrid Wood je izolační systém skrytý v pilíři, aby byl co nejvíce diskrétní.

Pilíře se dodávají v balení po dvou s jednou levou a jednou pravou namontovanou boční dřevěnou částí.

Standardní délky pilířů jsou 200, 275, 350 a 670 mm. Ke sloupkům Hybrid Wood je k dispozici také otočná horní polička pro gramofony - jsou vyrobeny ze sendvičové desky dostupné v barvách černý dub, dub, ořech a třešeň. K regálu lze vybavit boční police, dostupné rovněž v provedení černý dub třešeň, dub a ořech.

Hybrid od společnosti Solid Tech vychází z dlouholetého dědictví oceňované konstrukce stojanů a vyznačuje se všemi nejmodernějšími technickými vlastnostmi, které byste očekávali.

Nejnovější vývoj systému Hybrid umožňuje flexibilitu jako nikdy předtím. Začínáte-li například s vertikálním regálem se 4 policemi, můžete jej snadno přestavět se zaměřením na horizontální rozšíření, například na regály se 2 policemi vedle sebe. V případě potřeby později můžete opět stavět vertikálně, přičemž zachováte horizontální základ z dřívějška. Díky tomuto typu flexibility existuje nekonečné množství možností, což znamená, že můžete navrhnout optimální A/V rack a upravit jej podle jakýchkoli změn, které chcete provést, aniž by došlo ke ztrátě stability platformy. Hybridní sloupy a výlisky jsou k dispozici ve stříbrném, černém a měděném eloxovaném hliníku.

Hybrid Wood

RADIUS

Rohové sloupky řady Radius jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího švédského hliníkového výlisku a jsou krásně eloxované v tmavě černé nebo saténově stříbrné barvě. Konstrukce je mimořádně stabilní, protože díky velkému sloupku a deskám s vysokou hustotou polic je použito samostabilizující upevnění, díky němuž je regál velmi tuhý. Volba hliníku a rozsáhlé vnitřní vyztužení zajišťují velmi příznivý poměr hmotnosti a tuhosti a konstrukci bez kroužků.

K dispozici jsou tři různé velikosti polic, 680; 1000 a 1270 mm, a čtyři vhodně zvolené délky sloupů, a to 65,5; 150; 234,5 a 319 mm. Radius lze tímto způsobem přizpůsobit vašim potřebám a přáním. Pokud by vám to stále nestačilo, vyrábíme na zakázku délky pilířů v rozmezí 30-650 mm.

Standardní regály Radius jsou k dispozici v deseti různých velikostech od 680 mm do 2180 mm délky, v sedmi různých variantách polic a dvou různých barvách sloupků, výběr je na vás.

Radius

CABLE RACK

Většina z nás má špatné svědomí z toho, co máme za své drahé HIFI systémy. Jedna z našich nejdražších investic je ve velkém nepořádku...

Obvykle se na začátku, když je náš miláček teprve nainstalován, snažíme udržet kabely zcela rovně a v nějakém pořádku. Postupem času, jakmile začneme přidávat nová zařízení a modernizujeme je ještě dražšími kabely, už není tak snadné udržet situaci za rackem pod kontrolou a nepomáhá ani to, že ve většině případů kupujeme delší kabely, než jaké skutečně potřebujeme.... víte, pro jistotu! Následuje několik dalších důvodů, proč používat kabelový stojan:

Kabelový rack

- Snížení indukčního rušení způsobeného kabely v těsném kontaktu.

- Snížení vibrací kabelů způsobených elektrickým proudem nebo od zařízení, když je kabel umístěn v paměťové pěně Kabelového racku.

- Snížení rizika zlomení kabelu v důsledku jeho hmotnosti, protože Kabelový rack poskytuje dobrou oporu v blízkosti konektoru.

Při použití Kabelového racku se projeví menší zvýraznění a maskování tónů, čistší přechodové jevy, lepší dynamika, odezva, širší a hlubší zvuková scéna, větší množství informací na nízkých úrovních a také pevnější a hedvábnější basy.

Racky se dodávají s určitým počtem kabelových nosičů, které jsou součástí dodávky, ale v případě potřeby je lze rozšířit o další nosiče.

Kabelový rack pojme kabely o maximálním průměru 3,5 cm. Kombinovat různé velikosti kabelů v jednom nosiči je možné, ale rozdíl by pokud možno neměl být větší než 1 cm v průměru. Pokud je rozdíl větší než 1 cm, doporučuje se použít jeden nosič pro silnou velikost a druhý pro tenké kabely.

Kabelový rack lze integrovat do standardního hybridního racku na stejné sloupy.

Cable Rack

BASE OF SILENCE

Base of Silence je samostatná izolační police, která má za úkol oddělit jakýkoli druh hifi zařízení od nežádoucích vibrací. Tuto základnu můžete použít jako samostatný izolátor na vrcholu jakéhokoli HIFI rackového systému nebo ji použít jako stojan na zesilovač přímo na podlaze.

Izolační systém obsahuje čtyři samostatné izolační jednotky a patka izolátoru je opatřena korkovou ochranou. Každá izolační jednotka může být zatížena 12 pružinami v závislosti na zatížení, což znamená maximálně 48 pružin v jedné základně.

Základna bude připravena pro zatížení maximálně 90 kg. Lze přidat další pružiny a zvýšit maximální zatížení až na 180 kg. Minimální zatížení pro dosažení znatelného izolačního účinku je 8 kg.

Base of Silence má rozměry 435 × 495 × 60-70 mm a je k dispozici ve dvanácti různých variantách. Dvě barvy základny, černá nebo bílá, a horní police je k dispozici v šesti různých lacích nebo dýhách (černá, bílá, ořech, třešeň, dub, černý dub).

Aby byla deska dostatečně vyrovnaná, má na horní polici integrovanou bublinkovou vodováhu.

Base of Silence

Base of Silence měření

IZOLÁTORY

Proč oddělování od vibrací
V dnešní době si většina audiofilů uvědomuje vliv nosných materiálů na hudební reprodukci. Důvodem je rezonanční odezva, kterou mohou generovat všechna zařízení, jako jsou zesilovače, přehrávače CD a převodníky D/A atd., což způsobuje zabarvení a maskování hudební reprodukce ve frekvenčním spektru, kde se objevuje materiál a spojovací rezonance.

Tradiční řešení
Tradiční řešení, která používají nějaký z gumových puků nebo kuželů, se snaží dosáhnout lepší informace o nízkých úrovních, lepší zvukové scény, větší separace nástrojů, detailnějšího předozadního spektra nebo lepší přechodové odezvy, ale uvědomují si, že nedochází k žádnému zlepšení starostí. Jediné, k čemu dojde, je posun tónu se zdůrazněním určité frekvenční oblasti. To může ovlivnit tonální vyváženost systému a v některých situacích to může být prospěšné.

Čeho jsme chtěli dosáhnout
Díky více než 15 letům zkušeností s optimalizací špičkových referenčních zvukových systémů jsme chtěli vyvinout a navrhnout systém zvukové podpory, který nebude pouhým nosičem nebo držákem zařízení, ale spíše důležitou součástí systému. Implementací vysoce účinného systému izolace a kontroly rezonance jsme umožnili zvukovému systému nerušeně reprodukovat všechny emocionální a výrazové kvality hudby. Použití podpůrného systému bez vlastního tónu nebo signatury činí z poslechu skutečně High-End zážitek.

Feet of Silence

Feet of silence je náš nejrevolučnější izolátor. Extrémní schopnost izolace ve vertikálním i horizontálním směru z něj činí náš nejmodernější izolátor pro středně těžká zařízení.

Technické detaily:
Pomocí lehkých pružin může každý izolátor izolovat maximální hmotnost 3 kg. Při použití pružin HD může každý izolátor izolovat maximální hmotnost 6 kg.

Feet of Silence

Feet of Silence měření

Discs of Silence

Discs of Silence je dokonalá sada izolátorů pro těžké zesilovače a nerovnoměrně rozložené zátěže. Výška je nastavitelná, což umožňuje snadnou instalaci a přesné vyrovnání.

Technické detaily:
Sada je vybavena systémem pro tlumení šumu: Pro optimální izolaci by měl být každý disk zatížen minimálně 5 kg. Sada 3 disků účinně izoluje 15-35 kg nebo až 70 kg s volitelnými třemi přídavnými pružinami na izolátor. Varianta HD používá maximálně 12 pružin před jednotkou a s maximálním zatížením 45 kg na izolátor.

Disc of Silence

Bridge of Silence

Solid Tech Bridge of Silence je vyvinut pro zvýšení čistoty zvuku. Bridge of Silence přináší velký rozdíl tím, že snižuje elektromagnetické rušení při zvedání kabelů na minimum, minimalizuje místo kontaktu s podlahou a použitý materiál, beton, je skvělým odporem.

Bridge of Silence je vyroben z betonu, který je jednak těžký, aby udržel kabel rovně, a jednak z nepravidelné směsi, která snižuje statickou elektřinu a zvyšuje výkon čistoty a jasnosti.

Společnost Solid Tech nyní představuje možnost přidat k držáku kabelu prodlužovací sadu. Prodloužené tyče zvýší výšku, do které můžete kabely upevnit. Bridge of Silence Extension ušetří napájecí kabely s vysokou hustotou, aby se nezlomily v blízkosti svého připojení na zásuvku nebo na zařízení. Všechny výhody a funkce z Bridge of Silence lze zachovat i při použití prodloužení, jako je izolace vibrací a statické elektřiny. Sada se skládá ze 2 spodních tyčí, 6 středních tyčí, 2 akrylových vzpěr a 2 horních kloboučků.

Bridge of Silence

Isoblack

ISO Black nabízí snadné použití a špičkový výkon za dostupnou cenu. Rozsáhlá analýza vibrací provedená nezávislým institutem jasně ukazuje jeho účinnost i při nejnižších a nejvíce rušivých zvukových frekvencích.

Technické detaily:
Optimalizováno pro zařízení o hmotnosti 5-15 kg a přidáním dalších pružin umožňuje dodatečnou podporu 11 kg na nohu.

IsoBlack

STOJANY

Materiály stojanů reproduktorů Solid Tech byly vybrány s maximální pečlivostí, aby harmonicky spojovaly stabilitu a estetický design. Stojany mají stejný designový vzor, jaký se používá u regálových systémů Solid Tech. K dispozici je několik různých modelů, každý s odlišným designem. Vyplnění stojanů pískem zlepší výkon, protože písek způsobuje stabilitu, která zvyšuje dynamiku zvuku při nízkých úrovních. Stojany se dodávají s hroty ve spodní části, aby se zabránilo rezonanci podlahy. Většina modelů se dodává se systémem pro manipulaci s kabely integrovaným ve sloupcích.

NOŽIČKY

Použití hrotů je nezbytné a dobře známé pro výrazné zvýšení kvality zvuku. Pro ochranu podlahy a dotvoření vzhledu stojanu nebo reproduktorového stojanu je však nezbytná noha. Společnost Solid Tech má v portfoliu tři různé chrániče podlahy, z nichž každý má jinou funkci a design, aby uspokojil přání každého posluchače.

Chránič podlahy
Standardní "Floor Protector" je vyroben z eloxovaného hliníku s mosaznou vložkou, která zabraňuje nežádoucí rezonanci nebo zvonění.

Chrániče podlahy s pevným hrotem
Chránič podlahy "Spike Fixed Floor Protector" má hrot připevněný ke svému tělu tak, aby bylo možné stojanem nebo stojanem reproduktoru volně pohybovat, aniž by došlo k poškrábání podlahy.

Nohy z betonu
Feet of Concrete mají zabudovanou izolaci, která je navržena tak, aby absorbovala a oddělila stojan a velmi citlivé zařízení od statické elektřiny i vibrací.

Feet

 

RECENZE

Recenze připravujeme.

 

 

CENÍK - RACK OF SILENCE  (aktuální k 1.11. 2022)

CENÍK - CABLE RACK  (aktuální k 1.11. 2022)

CENÍK - IZOLÁTORY (aktuální k 1.11. 2022)

CENÍK - NOŽKY (aktuální k 1.11. 2022)

CENÍK - HYBRID  (aktuální k 1.11. 2022)

CENÍK - RADIUS  (aktuální k 1.11. 2022)

CENÍK - STOJANY POD REPROSOUSTAVY  (aktuální k 1.11. 2022)

 

Chcete vědět víc? Projděte si web výrobce nebo se objednejte na poslech

 

FOTOGALERIE

Otevřeno: Po - Ne  dle tel. dohody | TELEFON: +420 777 601 851 | E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Showrooms : Čs. armády 1328, 742 21 Kopřivnice